Senai Demirci

Kafka'nın işaret ettiği tevafuk tam da "kul" tarifini fısıldıyor: "Sein" sözcüğü Almancada iki anlama gelir: "Var olmak" ve "Onun olmak." "O'nun olmak"tan başka bir "var olma" seçeneği var mı ki! 

Kitaplarım (32)
Kitaplarim
Kıl Beni Ey Namaz
Senai Demirci
 "Kıl Beni Ey Namaz"la namazın bizi doğru, duru, diri ve insan kılmasının ruhunu hissedeceksiniz. Abdestin insanın zihnini ve gönlünü nasıl kötülüklerden arındırdığına şahitlik edeceksiniz. Ezanla namaza çağrının, anne çağırışı gibi sıcak olduğunu fark edeceksiniz. Namaz vakitlerinin hayatımızı düzene koyduğunu keşfedeceksiniz. Fatiha Suresinde nûn’un gemisinde "biz" olma bilinciyle bütün kainatı kucaklamayı öğreneceksiniz. Tesbihâtla, Rabbimize yakarışın en güzelini tesbih, hamd ve tekbir ışığında yaşayacaksınız. Namaz sevgisini bir nefes gibi içinize çekeceksiniz. Huşu’yu yakalayamadığınız anlar için namaza aşk ile bağlanmanın yollarını bulacaksınız.

"kıl beni ey namaz..."

Kıl beni ey namaz
Çöllerden topla hücrelerimi
Rahmetinin serinliğinde yıka kalbimi

Kıl beni ey namaz
Ruhumu secdede yeniden fısılda bana.
Şah damarı yakınlığından emzir yetimliklerimi.

Kıl beni ey namaz
Dağlar küçülsün, denizler taşsın, dağılsın kalabalıklar.
Rükû rükû doğrult eğriliklerimi.

Kıl beni ey namaz
İkiye bölünsün kalbim kıblenin şakağında.
Sevgilinin işaret parmağı değsin göğsüme.

Kıl beni ey namaz
Topla sevdalarımı kırık aynaların çatlaklarından.
Ömrüme ilikle seviçlerimi, firûze düşler düşür alnımın şafağına.

Kıl beni ey namaz
Tenim İbrahim gibi ateşe düşmüşken
Gül kokulu serinlikler değdir yüreğime

Kıl beni ey namaz
Günahın, isyanın, nisyanın kuytusunda büyüttüğüm pişmanlıklarımın yüzünü kaldır yerden.
Al karanlıklarımı, al karalıklarımı gözbebeklerinde yıka.

Kıl beni ey namaz.
İnsan kıl beni.
Doğru kıl.

Duru kıl
Diri kıl beni.
İnsan kıl bu bedeni.

Yorumlar ( 107 )
28.04.2010 17:00
işte şimdi bilgisayarı evimde tutmaya değecek biyerdeyim.ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.


30.03.2010 18:32
emeyiniz yüreyinize saglık sizlerin sayesinde dah çok şeyler öyreniyoruz rabim ömrünü uzun etsin saglıcakla kal


17.03.2010 10:19
hocam emeğinize sağlık inşallah,bir insan ancak bu kadar muntazam kelimeleri döker hocam iyiki varsınız ve rabbime şükürler olsun ki sizin gibi insanları bizlere iyi yönde vesle kılıyor ve en önenlisi size bildiklerinizi öğretme gibi bir fırsat veriyor eger bu bizdeki can bizlere emanet ve bu emanetin sahibi yaradanımız olduğundan eminsek inşallah bu can bu kuru bedenden çıkana kadar bildiklerimizi uygulamayı öğrenmediklerimizi öğrenmeyi ve öğretmeyi yaradan siz sevgili hocam senai hoca size nasip ettiği gibi bizlerede nasip etsin inşallah emeğinize sağlık yüreğinize sağlık........


07.02.2010 18:16
Ben edebiyata aşık bir insanım. Siz de dinimizi anlatırken edebi cümleler kullanıyorsunuz yani adeta kelimelerle oynuyorsunuz. Kıl beni ey namaz kitabınızı tam 5 kere okudum. Ve her okuduğumda farklı lezzet aldım. Sizin gibi abilerimiz oldukça başımız yere eğilmez. Selam ve dua ile.


26.01.2010 20:27
selamünaleyküm hocam..kitabınızı okudum.o kadar güzel ki..okuduktan sonra namazımızı tam anlamıyla eda edemediğimizi kavradım..namazın ehemmiyetini bu kitap kadar göstern bir kitap daha gormedim simdiye kadar..yureginize saglık..kdz ereğliye geldiğiniz sene biraz konusma fırsatımız olmstu arkadaslarla birlikte ..bilmem hatirlar misiniz..o gun bir abi gibi nasihat etmistiniz bize.hic unutamıyorum.allah razı olsun.yeniden bekliyoruz mumkun olursa.allaha emanet olun..


30.11.2009 22:07
meltem hanım nasıl ki namaza başlamak için beyaz sakallı fani görmeyi beklemek yanlışsa bırakmak içinde din tacirlerini görmek yanlış. bir ayet de onlar dini yanlız allaha has kılarlar diyor. bilmem anlatabildim mi.


11.11.2009 10:52
SELAMÜN ALEYKÜM ABİ
BU ESERİNİZDE DİĞERLERİ GİBİ HARİKA
İNANIN BU ESERİNİZİ BEŞ KİŞİYE HEDİYE ETTİM VE EVİMDEDE BULUNUYOR ÇÜNKİ ÇOCUKLARIMINDA NAMAZLARINI DAHA BİLİNÇLİ VE SEVEREK KILMALARINI İSTİYORUM...
RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...
SAYGILAR


06.11.2009 08:41
namaz kılarken birden şu islamı köhne ve kokuşmuş yaşayan din tacirlerei yüzünden bıraktım bu kitabı muhakkak okumak istiyorum ama içimdeki sevgi yokoldu bana tekrar namaz kıldırabilir mi bilmem o heyecanımı kaybettim etrafımda bir sürü sözde dindar varsahte hacı hocalar riya küpüne batmış bir sürü sahtekar varken nasıl kıl beni eyy namaz diyeceğim bilmem


24.10.2009 14:57
çok guzel elınıze dılınıze yureğinize sağlık çok harika yazmışsınız sizin eserlerinizi çok begenıyorum zaten


10.10.2009 19:21
çok harikaydı..
zaten kitaplarınız öyle akıcıki...
ben gerçekten hele bu kitabınızı bir oturuşta okuyup bitirdim (:
hele o namaz vakitleri hakkında yazdıklarınız çok güzeldi (:
hakkınızı helal edin gerçekten (: gençliğimizin verdiği şeyle mesajlaşmayı seviyoruz (: bunu iyi bir amaç içinde kullanmayı daha çok seviyoruz (:
bu sebeple o namaz vakitleri kısmını hep kaydeder namaz vakitlerinde birbirimize yollardık (:
tabi altına isminizi düşmemek çok büyük vefasızlık olacağından (: özellikle altında isminizi düşürürdük hep (:
yüreğinize sağlık...
dua ile..
hayırlı günler..


29.08.2009 23:13
SELAMUNALEYKÜM HOCAM
SOHBETİNİZ ÇOK HOŞ VE AYDINLATICI,HARİKASINIZ, PROĞRAMLARINIZIN TAKİPÇİSİYİM GEÇEN SENE RAMAZAN DA TRT'DEYDİK, HEP BİRLİKDE BU RAMAZAN DA KONTV SİLLE'DEYİZ.BAŞARILARINIZIN DEVAMINI YÜCE ALLAH'DAN DİLERİM


21.07.2009 20:01
siz bir harikasınız bizim dinimizi bu kadar iyi anlatabilen bir kişi daha ne olabilir ki...


24.06.2009 14:01
İlk okumaya başladığım andan itibaren öylesine cümleleri okuyarak geçemediğim, her cümlede kullanılan kelime ve anlatım gizemliliklerini çözmeye çalışırken aslında içerikliği ile beni Rabbe bir adım daha yaklaştırdığını hissettiğim bir eser.

Rab, sizin bu eseriniz aracılığıyla bana kendini tekrar hatırlatıp, herşeye rağmen Onun beni merhametle kucaklayışını tüm yüreğimle hissettim.

Duygu ve düşüncelerinizi, hayata dair birikimlerinizi kağıt kalemle bize aktarmayı seçtiğiniz için size teşekkür ederim.

Ve sizin içtenliğinizle, yazılarınızla tanışmamda vesile olan, bu eserinizi bana hediye edişiyle beni gülümseten, düşüncelerle tekrar Rabbe dönüşümde benimle olan Gökalp Öztürk arkadaşıma da teşekkürler...


17.06.2009 16:48
bu kitap vesile oldu namazıma.belkide 4 defa okudum.namaz ancak bu kadar güzel sevdirilebilinirdi.güzelinde ötesinde Allah sizden razı olsun.


12.06.2009 10:33
sa.
mükemmel çook seviyorum !


03.06.2009 09:33
Bu kitap Senai hocamızın dillerinden ve kalbinden dökülmüş en güzel sözcüklerle oluşturulmuş bence.Gene o kalbi okşayan tavrı ile şiirlerle ve kelimelerle dans etmiş adeta.ALLAH aşkı da bambaşka şeyler katmış içine.


02.06.2009 18:57
selamün aleyküm Senai hocam.Allah razı olsun sizden bana ve arkadaşlarıma en çok ihtiyacımızınm olduğu bu konuda vesile oldunuz .Allah-u teala sizden gani gani razı olsun.selametle.......


22.05.2009 11:06
Gerçekten ihtiyaca binaen her yazınız..bilhassada kıl beni ey namaz...ne kadar kalbinizden gelerek yazmışsınızki tesirini farkedebiliorum...insanların anlaşılmaz ve karışık ifadelerden ziyade bu şekilde özlü net sade ve tesirli yazılara ihtiyacı var..teşekkürler..


19.05.2009 15:11
bu kitabı 2arkadaşıma hediye ettim biri namaza başladı diğeri şimdi benden namazın dualarını ve nasıl kılınacağını yazmamı istedi biraz önce öle çok sevindimki...bu kitap beni çok etkiledi ben namazımı kılardım ama benim nammazı kıldığımı sanardım namazın beni kıldığını öğrenmeme ve arkadaşlarımın namaza başlamasına vesile oldu bu kitap.bu kitabı herkes okumalı bence..


11.05.2009 14:53
Allah razı olsun hocam, vesile oldunuz...


11.05.2009 11:15
ben de dahil olmak üzere her daim çevremde namazla ilgili sıkıntılar,isteksizlikler var.piyasada da genel de ayet diliyle anlatılmaya çalışılan kitaplar.inanın hiç biri bu eser kadar namaza özlem duyurmadı.hiç biri bu kadar içten değildi.hiç biri bir satırını okuduğumda bu kadar utandırmamıştı beni.onlar ezberden bozma hali verirken bu eser bir beşerin dilnden ''Seni anlıyorum.ben de böyleydim çünkü.Aynılarını hissetttim.''diyerek okuyucuyu utandırıp huzursuz edip edip DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKMASINA destek oldu.
2 sene önce aldığım ve sizi köşe yazılarınızdan sonra ilk defa kitabınızla tanıdığımda namaz ile ilgili sorunlar karşısında senai demirci okuyun iyi gelicektir,sabah namazına kalkamadığımda ise kıl beni ey namaz ı yeniden okumalısın sevgi! demekten kedimi alamıyorum.
Abdest bile ilk defa bu kitapla buz gibi sularda sicacık...
Tesbihatlar dil yorgunluğu değil....
Allah hepimizi namaz da tadil i erkan ulasanlarddan ibadetlerimizde efendimize yakın olanlardan eylesin..
umarım bir gün bir söyleşinize,konuşmanıza misafir olur ve umarım kitaplarınızdaki satır aralarından bir küçük sohbet açarız..
İNNA LİLLAH VE İNNA İLEYHİ RACİUN..
s.nida


20.04.2009 09:39
ruhumu derin bir boşlukta hissediyorum.Yapmam gerekenlervar biliyorum hem de bir zamanlar çok iyi yaptıklarım...ama şimdi yapamıyorum.başlamak için destek arıyorum konuşmam gerek birileri ile...yardım istiyorum.


15.04.2009 19:07
S.A Hocam sizin gibi insanlar nadir gelir dünyaya bir insan bu kadar güzel mi anlatır namazı.Allah sizlere uzun sağlıklı ömürler versin ki gençlere doğru yolu saptırmadan,bıktırmadan korkutmadan öğretsin,Allahın selamı üstünüze olsun saygılarımla...


12.04.2009 17:56
yüce rabbim saglıklı ve uzun ömürler versin sizden ricaam genç bir insana ışık tutmak istiyorum alım gücüm kısıtlı bana 3 adet kitap göndermenizi rica ediyorum çünkü o ışıgı sizin fikir ve düşüncelerinizde bulacagndan eminim.saygılar hürmetler


28.03.2009 15:58
bir abimiz olarak okulumuza gelirseniz çok memnun olurum zeytinburnu imam hatip lisesi .eser okuyanı hayran bırakıyor başarılarınızda Allah (c.c) muvaffak etsin.


28.03.2009 13:14
selamun aleyküm ben imam hatip lisesinde öğrenciyim kıl beni ey namaz adlı eserinizi sınıfça aldık ve çok beğendik bir gün okulumuza gelirseniz çok memnun oluruz .


23.03.2009 17:09
selamün aleyküm kitabınız tam anlamıyla harika..Allah razı olsun.yüreğinize sağlık..


22.03.2009 16:39
namazın bizim için ne denli önemli olduğunu bizlere gösteren senai demirci ye sonsuz teşekkürler Allah razı olsun Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah


26.02.2009 15:56
bazen namaz kıldığımda kıl beni ey namaz diyorum yüreğimden tesekkürler


14.01.2009 19:34
esselamü aleyküm kitaplarınız çok güzel.başarılarınızın devamını dılerim.


03.01.2009 02:26
sizin kitaplarınızla yeni tanıştım muhteşem kitaplar sizin gibi abilerimiz çoğalsın allah başımızdan eksik etmesin allaha emanet olun


15.11.2008 19:20
bence süper bir illahi başarılarının devamını dilerim


13.11.2008 20:03
senai abicim okadar güzel söylüyosunuz ki anlatamam.çok iyi birisiniz sizinle tanışmayı çok istiyorum.allah sizden razı olsun alla inş bizleri karşılaştırmayı nasip eder.


12.11.2008 16:07
Kitabınızı okudum size imrendim doğrusu bu duyguları hissetmek ve aynı güzellikte kağıda dökmek ALLAH vergisi Rabbim daim etsin.


05.11.2008 01:24
senai demırciyi tebrık edıyorum cok guzel eserler yazıyor.kıl benı ey namaz ıse ap ayrı bır guzellık dıyebılırım.saygılarımla senaı abı Allah razı olsun dualarınızı beklıyorum.....


04.11.2008 21:49
Kıl bizi ey namaz kıl bizi Allah razı olsun senai abi çok güzel bir eseriniz Allah razı olsun sizden


04.11.2008 09:13
senai abi çok güzel biriş yapıyosun gençliğin sıkıntılaraını gideriyosun senin yoluna hayırlısıyla adayım


01.11.2008 17:33
hocam hangi kitapları yazdız.
konfanvetuar da ne konu işlediniz.
10/b de görüşürüz.:)


27.10.2008 20:21
senai abi kitaplarınızı çok begeniyorum 21yaşındayım ğençlerin ahlakını düzelticek bir kitap yazarmısınız yada varmı şimdiden teşekürler iyi akşamlar hocam


19.10.2008 19:44
sizin video nuzu izlemek isterdim


17.10.2008 17:24
bir bilseniz ne güzelliklere sebep oluyorsunuz...
Rabbim yolunuzu aydın etsin!!!


27.09.2008 18:18
Senai Abi Allah kaleminize kudret versin sizi çok seviyor ve sayıyorum,ahlakınız ve edebiniz örnek alınacak degerde...


04.09.2008 13:56
ilk öncelikle emegınıza saglık.
'Kımselere dıyemem' şiirini nerden bulabılırım ?
Yardımlarınız ıcın tşkler başarılarınızın devamı beklıyoruz


03.09.2008 05:50
SİZİ ÇOK SEWİORUM ÇOK BAŞARILI WE SEMPATİKSİNİZ AYRICA ESPRİ ANLAYIŞINIZ SÜPER


27.08.2008 00:03
Hep biz namaza bakıyoruz ya.Bu kitapta namaz bize bakmış. Hissettiklerinize ANLATABİLMENİZE YUMUŞACIK RUHUNUZA şükürler olsun. Kılmaya başlamak için çabalıyorum.Dua edin


21.08.2008 14:45
merhabalar aziz abim gönlüne eline ruhuna aklına dimağına sağlık ne güzel ifade ediyorsun en güzel değerleri yolun ve bahtın açık olsun selem sevgi ve dua ile


23.07.2008 17:06
kıl beni ey namaz kitabını aldım,okudum.namazı böyle güzel anlatan kitap okumamıştım.yüreğinize sağlık.duygularımıza tercüman olduğunuz için teşekkür eder Allaha emanet olun.selam ve muhabbetle..


15.07.2008 19:20
çokkkkkkkkk güzel


15.07.2008 13:30
ruhumu kirlerden arındıran ellerimden tutan rabbimi bana sevgili eden bir günde değil gün gün özümseyerek okunacak mükemel bir kitap allah razı olsun duayla


23.06.2008 22:50
Okuduğum en anlamlı kitaptı..Bana yazılan ve nedeni yine benim iyiliğim için olan...Cümlelerde Yitirdim kendimi..Sonra Buldum yine kendimi .. Onun şefkatinde..Onun merhametinde gizliydi herşey...Bunu bana bir kere de siz hatırlattınız..Hemde en güzel tecrübelerinizle.. İYi ki varsınız..Selam ve Dua ile.... :)


17.06.2008 11:24
Namazın hayatta ne kadar ehemniyeti olduğunu ve bu ehemniyetle hayata nasıl geçirmemiz gerektiğini anlatan ve inanaıyorumki okuyan kişiyi aklıyla, kalbiyle, ruhuyla tamamen doyurabilecek hevkalade bir kitap.... ÖZELLİKLE FONLA OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM..... İNSAN ÇOK ETKİLENİYOR VE KENDİNDEN GEÇİYOR...


14.06.2008 14:28
Her şey namaz için çünkü herşeimiz onunla başlar onunla dirlir


07.06.2008 21:30
en sıkıldığım zamanda kaçtığım kimseyle konuşamadığımı onunla paylaştığım tek yer namazdır şairinde dediği gibi yanlızca seccademin yününde şevkat var


19.05.2008 23:07
Sayın Hocam sizinle tanışmam Zaman gazetesindeki ölümle ilgili yazınızla oldu.Birebir o hoş sohbetinizi dimlemek ise nisan ayında erzincanda verdiğiniz konferansta nasip oldu.Konferanstan sonra ilk işim bir kitabınızı alıp okumak oldu.Kıl Beni Ey Namaz adlı kitabınızı bir gecede okudm ve her kelimesi ruhuma mühürlendi.Namaza farklı bir çerçeveden bakma fırsatını yakaladm.Aynı gece cok değer verdğim bir arkadaşımın namaza başladığının muştusunu aldım.Hocam ALLAH razı olsun .Bu kitap ruhlara bad-ı saba gibi bir uyanış,kılınan namaza ise Hazreti İsanın nefesi gibi ruh üflüyor.Herkesin okumasını tavsiye ederim


20.04.2008 21:33
öncelikle sizlere tşk ediyorum şehli tuba kız kuran kursuna geldiğiniz içinde.sizin gibileri aramızda görmekten onur duyarız kitabınızıda aldım mükemmel bi söyleyiş. kıl beni ey namaz insanın göğsünü kapartıyo allah hepimizi istediği kulladan eylesin...kolay gelsin


17.04.2008 20:22
Lütfen bana "kıl beni ey namaz" adlı cd yi nerden bulabileceğimi söyler misiniz?bakmadığım yer kalmadı...teşekkürler


05.04.2008 02:57
S.a. kitabınızı sayısız kez okudum. Söylenecek fazla söz yok aslında mükemmel... cd yide aldım tabiki o da çok başarılı... size bunları düşündüren Allah'ıma şükürler olsun Allah sizden razı olsun selam ve dua ile...


25.03.2008 13:53
çok beğeniyoruz


23.03.2008 11:25
namazla dipdiri ruhum. tüm olumsuzluklara ve acılara dayanağım. en sadık dostum bilirimki ahirette ilk o tutacak ellerimden. namazla bizi huzuruna kabul eden rabbimize şükürler olsun


23.03.2008 10:58
namazla dipdiri ruhum. tüm olumsuzluklara ve acılara dayanağım. en sadık dostum bilirimki ahirette ilk o tutacak ellerimden. namazla bizi huzuruna kabul eden rabbimize şükürler olsun


21.03.2008 20:44
ALLAH siz ve sizn gıbıleredn razı olsun hayatta en çok sızınle tanışmak istıyorum büşra AKCAKOCA


20.03.2008 14:45
eserlerinizi çok beğeniyoruz .bize yazılı metinlerini gönderirseniz seviniriz .başarılarınızın devamını dileriz


12.03.2008 13:10
sa hocam kitabınızı okuymdım ama okumk istiyrum nerden bulabilirim hediye edersenız sevinirim


10.03.2008 19:30
Bu kadar mı güzel anlatılır ...
Doyulmaz bir haz ile beklemek geliyor vakitleri hakikaten de ...
Yüreğinizden geleenler ...
Efendim Allah razı olsun ...
Selam ve dua ile ...


27.02.2008 22:22
çok güzel bi kitaptı Allah razı olsun darısı diğer kitapları almanın başına Allaha emanet olun


27.02.2008 22:21
çok güzel bi kitaptı Allah razı olsun darısı diğer kitapları almanın başına Allaha emanet olun


27.02.2008 00:02
hocam Allah sizden razı olsun gerededeydiniz iyikide geldiniz beni çok etkilediniz kitabınızıda aldım harika tekrar beklerizz


02.02.2008 00:00
{...ay vurur göz yaşıma ben gecede kalırım...}
SELAM VE DUA İLE...


02.02.2008 00:00
size yemin edebilirimki şu ana okuduğum kitaplardan hiç bu kadar etkilenmemiştim.gerçekten harika. lütfen bunun gibi kitapları türk halkından esirgemeyin.ALLAH RAZI OLSUN...


30.01.2008 00:00
kıl beni ey namaz.. s.a senai abi kitabınızı okumadım henüz ama çok beğenerek dinliyorum allah razı olsun çok güzel okuyosunuzda inşaalallah kitabınızıda en kısa zamanda okuyacağım selam ve dua ile


21.01.2008 00:00
böyle bir kitap yazdığınız için öncelikle ALLAH razı olsun kitap cok güzel herkesin okumasını tavsiye ederim bu kitap sayesinde namaza karsi bakiş acim degişti sizin vesileniz ile namazlarimi artik huşu icinde ve hissederek kılıyorum sizi gercekten çok seviyorum ALAH BASARILARINIZI VE İMANİNİZİ DAİM EYLESİN hatırlarsanız 18 ocak cuma bolu yenicagda ahmet bulut ile beraber namaz gönüllüleri platformu adı altında panele gelmiştiniz orada sizi görme şerefine nail olmustum insallah yine sizi dinleme imkanıni yakalarım YÜCE ALLAH sizin gibi mübarek insanları başımızdan eksik etmesın ALLAH'A EMANET OLUN


10.01.2008 00:00
Evet Hocam;ne güzel yazmışsınız... "Kıl Beni Ey Namaz"la namazın bizi doğru, duru, diri ve insan kılmasının ruhunu hissedeceksiniz. Abdestin insanın zihnini ve gönlünü nasıl kötülüklerden arındırdığına şahitlik edeceksiniz. Ezanla namaza çağrının, anne çağırışı gibi sıcak olduğunu fark edeceksiniz. Namaz vakitlerinin hayatımızı düzene koyduğunu keşfedeceksiniz. Fatiha Suresinde nûn’un gemisinde "biz" olma bilinciyle bütün kainatı kucaklamayı öğreneceksiniz. Tesbihâtla, Rabbimize yakarışın en güzelini tesbih, hamd ve tekbir ışığında yaşayacaksınız. Namaz sevgisini bir nefes gibi içinize çekeceksiniz. Huşu’yu yakalayamadığınız anlar için namaza aşk ile bağlanmanın yollarını bulacaksınız.'' BUNları hisssetmekle kalmayıp yaşamaya başladım sayenizde Uzun süredir namazın önemini yitirmmiştim. çok mütiş bir kitap huzura kavuştum ... kitabı bırakamıyorum elimden defalarca okuyup ezanı bekleyip namaza ,Rükuya ,secdeye ,Rabbime kavuşmayı bekler oldum...binlerce teşekkür ediyorum namazın bu huzurunu mutluluğunu tekrar yaşatığınız için.. Rabbim sizden razı olsun ...


01.01.2008 00:00
hocam klipleriniz çok güzel çok tşk ederiz o kadar içdenki anlatamam ben ve arkadaşlar çok beğendik burada yakın arkadaşınız da var şu an askerlik yapıyoruz beraber sizi tanıyordum ama bu kadar değil şimdi daha iyi tanıyoruz ve kıl beni ey namaz ... çok güzell tşk


01.01.2008 00:00
KIL BENİ EY NAMAZzz....bu başlığın insana kattığı hazz kitabın içinde binlerce kez yasadık.yasadık diyorum kitabınızı elden ele dolaştırdık çünkü.hiç bir dostumun hatta hiç bir müslamanın bu lezetten mahrum kalmasını istemem.ezanda gelen huşu,abdesten gelen serinlik ve namazdan gelen huzrla sizin sözcükleriniz sayesinde tekrar tanışmak çok güzeldi.allah razı olsun. sevgi ve saygılarımla ALLAHA EMANET OLUNUZ.


25.12.2007 00:00
kitabınız harika. defalarca okudum ama okumaya doymadım


24.12.2007 00:00
selamunaleyküm hocam sultanbeyliye geldiğinizde okulda olmamıza rağmen haberimiz olmadı bizi çıkartmadılar sizin programınıza (sultanbeyli imam hatip) keşke birdaha gelebilseniz...


03.12.2007 00:00
Sayın Senai Bey bu aralar Kıl Beni Ey Namaz kitabınızı okuyorum.zevkle okuyorum.aynı yerleri tekrar tekrar okuyorum.namazı hızlı kılanlardanım.sebebi çalıştığım için.namaz kılarken yazdıklarınzın manasını düşünerek artık kılmaya çalışıyorum..namaz kılmanın güzelliğini hiç bu kadar farketmemiştim ..


26.09.2007 20:38
bu kitapla Namazın ruhunu buldum ve namazla yeniden dirildim...Ben ilim talebesiyim belki namazın farzı ,vacibi ,sünneti herşeyi ince ince öğrendim ama bize bunlar anlatılmadı.Namazı sadece annem sevdiği için sevmiştim küçükken,sonra kursta Rabbiminn emri olduğunu öğrettiler biZe.Hiç hatırımdan çıkmaz ;hocam birgün "Bitanecik Allahımız bize göz vermiş,kulak vrmiş ,el, ayak vermiş,çok şey mi istemiş "demişti.Şükür borçluyduk Rabbimize bunu anladığım için namazı bırakmamaya karar vermiştim ama artk istesemde bırakamam herhalde.BU KİTAP MUHTEŞEM !!!Ve bence namazın ruhu ancak bu kadar güzel anlatılır.Bu kitabı okurken annem"okuyorsun ama artık biliyorsun namazı bırakırsan çok kızarım "demişti.ANNEM!nasıl terkedilir böyle güzel bir ibadet.Allah razı olsun namaza aşık olmamıza vesile olduğunuz için...DUA İLE..


25.09.2007 17:45
selamın aleyküm hocam rabbim sizden razı olsun iyiki varsınız ve 4 şubatta konyaya geldiniz.sizinle ilk orada tanıştım allah ondanda razı olsun bir arkadaşım çağırmıştı. iyiki de gitmişim okudum kitabınızı çok harika gençlerin dilinden anladığınızı bağırıyor her satır allah razı olsun.nicelerini nasip etsin inş.


22.09.2007 23:23
Esselamı Aleykum SENAİ abinin Bütün kitaplarını bütün yazılarını Çok SEVİYORUM
Rabbim Ondan Razı Olsun inşaAllah

Kıl Beni Ey Namaz da ZATEN harika

Muhammedi Muhabbetle


21.09.2007 00:00
terk ettıklerımız tercıhlerımız ıcınse bu ayda en guzel terkı yapıyoruz bana bunu hatırlattıgınız ıcın tesekkur ederım hayırlı ramazanlar hocam ıyıkı varsınız


28.08.2007 00:00
kıl beni ey namaz.....3 gün önce okudum kitabınızı rabbim sizden razı olsun....en zor anımda imdadıma yetişti,namzada ki o huşuyu bir daha hissedemeyecegimi,
onun tadına bir daha varamayacagımı düşünüp kendimi boş bir kul olaraka gördüğüm dönemde...


28.08.2007 00:00
kıl beni ey namaz.....3 gün önce okudum kitabınızı rabbim sizden razı olsun....en zor anımda imdadıma yetişti,namzada ki o huşuyu bir daha hissedemeyecegimi,
onun tadına bir daha varamayacagımı düşünüp kendimi boş bir kul olaraka gördüğüm dönemde...


19.08.2007 00:00
sayın senai bey sizin bu kitapınızla vanda KUTLU DOĞUM için geldiğiniz gün seminer vermeden önce dağıttılar bende siz sahneye gelmeden önçe bir göz attım ve şimdi bu kitabı bittirmiş diğer kitaplarınızıda okumaya başlayacağım ve o gün bir siz van'a geldiğiniz için ikide kitabımı imzaladığınız için çok mutlu olmuştum diğer illerde olupda benim duyduğum bu mutluluğu duymak isteyen kaç hayranınız vardır bilemem herşey için TEŞEKÜRLER......


19.08.2007 00:00
sayın senai bey sizin bu kitapınızla vanda KUTLU DOĞUM için geldiğiniz gün seminer vermeden önce dağıttılar bende siz sahneye gelmeden önçe bir göz attım ve şimdi bu kitabı bittirmiş diğer kitaplarınızıda okumaya başlayacağım ve o gün bir siz van'a geldiğiniz için ikide kitabımı imzaladığınız için çok mutlu olmuştum diğer illerde olupda benim duyduğum bu mutluluğu duymak isteyen kaç hayranınız vardır bilemem herşey için TEŞEKÜRLER......


14.08.2007 00:00
kitap çok harika okumadım ama siparişini verdim inşaallah 2 gün içinde elimde böyle bir kitap yazdığınız için size çok teşekkür ederim


05.08.2007 00:00
Çok hoş kitap.Emeğinize sağlık inş.ben 13 yaşındayım kitabınız eni çok etkiledi Allah sizden razı olsun


30.06.2007 00:00
s.a yazılarınızla ilk defa bir tesbihatla tanıştım.o kadar hoşuma gitmiştiki uzun zaman sonra okumayı gerçekten isteyeceğim tarzda bir yazıyla karşılaşmıştım.tabi hemen gidip arkadaşlarıma bi kitabınız olup olmadığını sordum ve bana kıl beni ey namazı tavsiye ettiler.Allah`ım dedim tam benim yazmak,okumak istediğim gibi birşey(o zamanlar arkadaşlarımın tüm ısrarlarına ve benimde isteğime rağmen hiçbir şekilde kitap okuyamıyordum)ve kitabınızı okumaya başladıktan sonra kendimi yeniden keşfettim gibi birşey oldu .artık kitap okumaya başladım hemde sadece yararlı olanları,vaktimin ne kadar değerli olduğunu...ve daha birsürü şeyin kıymetini yazılarınızla beraber Rabbimin rızasıyla keşfettim.aslında o kadar çok şey konuşmak istiyorumki sizinle...İnşa Allah`ın izniyle birgün o da olur.Allah sizden razı olsun rahmeti her zaman üzerinize olsun.sizin deyiminizle 'dua ile'...


12.06.2007 00:00
selamün aleyküm.
bazen kendimce düşünüyorum acaba senai abi bu cümleleri böyle özenle seçerken ne kadar düşünüyor diye.
konu namaz olunca daha da bir farklı oluyor...
ALLAH sizden razı olsun...bizede okuduğumuzu anlamayı, anladığımızı da amel edebilmemizi nasip eylesin
selam ve dua ile...


29.05.2007 00:00
ALLAH RAZI OLSUN binlerce kez hissetiğiniz ve hissettirdiğiniz için namazı.namazı gerçekten tam manasıyla kılanımız çok az.hepimiz dünyanın derdiyle alel ecele nasıl kıldıgımızı inanın farkında değiliz.ben böyle oldugum için çok üzülüyorum.hep diyordum bu defa son bu defa son.derken böyle bir günde karşılaştım kitabınızla.bambaşka duygular yaşattı kalbimde ve sanki herşey daha farklı oldu..ve herkese önermeye başladım ve 3 kişiye de hediye ettim.ve daha çok edicem.öyle görünüyor.


28.05.2007 00:00
S.A kitabı okudukça okuyasım geliyor hocam ellerinize sağlık.Bugün okulumuza yaptığınız ziyarette (sultanbeyli ihl)müdür beyin odasında inşallah daha güzel şeyler yazarsınız dediniz ama sizin gibi olmak çok zor.Farklı bir bakış açınız var.Çalışmalarınızı severek takip ediyoruz.selam ve dua ile...


26.05.2007 00:00
abi,mevla sizden ebeden razı olsun inşaalah,yaptığınız hizmetlerde muavenetlerle yar ve yardımcınız olsun.
kitaplarınızı okurken insanı tarifsiz bir mutluluk sarıyor,mana alemlerinin derinliklerinde dolaştırıyor,ALLAH için sizi seviyoruz,selam ve dua ile...


23.05.2007 00:00
çokgüzel bir kitaba benziyo bende şuan okuyucam (kitabın özeti ni istiyorum sevenler--aglar_15@hotmail.com)


23.05.2007 00:00
çokgüzel bir kitaba benziyo bende şuan okuyucam (kitabın özeti ni istiyorum sevenler--aglar_15@hotmail.com)


18.05.2007 00:00
S.a. Senai abi. Allah razı olsun sizden...Ne de güzel anlamışsıız bir aşk edasıyla namazı.keşke herkes bu huşuya erişebilse...Allah herkesi namazın feyzine nail eylesi ve sizide Allah yolunda daim olanlardan eylesin.Dua ile...


17.05.2007 00:00
namaza bu gözle bakmamıştım borç verilen sözdü bana kazandırdıklarının ve kazandırcaklarının farkında olmama yardımcı oldu yaşatmak,ve hissettirmek lazımmış varlığını ve varlığı


07.05.2007 00:00
S.a hocam.Kitabınız tek kelimeyle olağanüstü. ALLAH sizden razı olsun. Namazlarım kitapla birlikte büyük bir değişime uğradı. Her rükum, her secdem, her selamımda farklı bir huzur... Cok baskalaştı namazlarım. Tüm yakınlarıma tavsiye ediyorum.İmkanım dahilinde hediye ediyorum.Hocam insallah kitabımızın devamı gelir. Ellerinize, yüreğinize sağlık.ALLAH yolunuzu acık etsin.ALLAH bin kere razı olsun..


04.05.2007 00:00
yalnızca kılmak için kıldığımız namazın gerçek manasını anlammakta bana çok yardımcı oldunuz inşallah kitabın devamıda gelir ALLAH razı olsun saygılarımla.


29.04.2007 00:00
çok güzel bir kitap bu kitabı okuduğumdan beri içime sanki nurlar yağdı ALLAH sizden razı olsun. Bunun devamınıda bekliyoruz


25.04.2007 00:00
bu kadar güzel kitap olmaz.bu kitap sayesinde namazlarıma daha çok dikkat ediyorum.saygılarımla.


21.04.2007 00:00
sizi çok seviyorum siz dünyada gördüğüm en iyi adamsınız.msn adresinizi verebilirmisiniz?


15.04.2007 00:00
S.A Hocam kitabınızı okudum.Hatta gözlerim dolu dolu okudum.Yüreğinize sağlık.Allah yazılarınızı bizden eksik etmesin.


13.04.2007 00:00
yazandan ulastırandan namazı emreden razı olsun gülün şefaati üerinize olsun okudum ve nişanlıma gönderdim arkadaima da aldım allah sizleri sevsin


13.04.2007 00:00
Selamın aleyküm Senail Abi.Kitabı bu gün bitirdim.O kadar güzel ki...Arkadaşlarıma, anneme,hocalarıma herkese kitabınızdan bahsediyorum.Gerçekten öyle güzel anlatmışsınız ki her kelimeniz ayrı ayrı kalbime işlendi.
Sizi çok uzun zamandır takip ediyorum.
Gazetemizde her pazar yazdığınız yazıları kesip biriktiriyorum.hepsi o kadar güzel . Allah razı olsun ve başarılarınız daim olsun.
YOLUNUZ AK YOLDAŞINIZ HAK OLSUN


09.04.2007 00:00
Kıl Beni Ey Namaz
Rahmetinin serinliğinde yıka kalbimi;
Kırın tüm dayatılan zincirleri, yeni baştan yeni olmanın heyecanıyla yeniden inşa edin ve yeniden ihya edin tüm hücrelerinizi namazla. Kalbiniz rahmetin serinliğinde yıkansın ve namaz sizi kılsın. Diğer hücrelenize muştulayın bu kutlu dirilişi...Onları da davet edin bu inşiraha..
14 Asıra çarpa çarpa ulaşan ve taptaze bir sesle yankılanan çağrıyı; gönlünüzün derinliklerine fısıldayın...
Senai Abi'nin farklı üslubuyla buyurun yeniden keşfe..
Not: Keşif gemimize davetli olanlar özellikle genç hanım ve beylerdir..
Ellerinize ve yüreğinize sağlık...
Hani insanlar sevdiği bir yiyeceği yerken bitmesin diye yavaş yavaş yerler ya ben de bölümleri yüreğimin hücrelerine işleye işleye yavaş yavaş(normalde hızlı bir kitap okuyucusu olduğum halde) okudum.
Gül kokulu selam ve dualarla inşallah.


09.04.2007 00:00
SENAİ ABİM,YAZILARINIZI VE KİTAPLARINIZI BÜYÜK BİR ZEVKLE TAKİP EDİYORUM SON KİTABINIZI RAFLARDA TÜKENMİŞ BULAMADIĞIM İÇİN ÜZÜLDÜM.KALBİNİZE VE ELLERİNİZE SAĞLIK


06.04.2007 00:00
yazma çalakalem yapılacak bir iş değil.sabır,özen gerektirir.yazıya giriş önemlidir.siz bunu öyle güzel yapmışsınız ki bu kitabınızda( başlamak için zorlandığının farkındayım)diye.ben sizin kitaplarınızı defalarca okuyorum.çantamda bir tanesini hep bulunduruyorum.ne zaman fırsat bulursam okuyorum.yüreğinize sağlık


Anasayfa | Biyografi | Yazılarım | Kitaplarım | İletişim
Her hakkı mahfuzdur. www.senaidemirci.net
web tasarımı deSen